Zrozumieć przeszłość – podręcznik, który rozwija zainteresowanie historią

zrozumieć przeszłość

Podręcznik szkolny pod tytułem: ,,Zrozumieć przeszłość” jest skierowany do uczniów klas licealnych oraz technikum. Książki są zgodne z nową podstawą programową. Szkoły ponadgimnazjalne, bazując na treściach zawartych w książkach, mogą uzupełnić wiedzę na temat historii i dawnych czasów. Warto zauważyć, że układ treści został przedstawiony w odpowiednim porządku, dzięki czemu uczniowie mają jasno i przejrzyście wyszczególnione dane wydarzenia z przeszłości. Edukacyjne treści z łatwością przygotują uczniów do oficjalnego egzaminu maturalnego.

Książki do historii, które zawierają w sobie przydatne mapy i ryciny

Cała seria książek jest zgodna z obowiązującą podstawą programową. Cechą charakterystyczną książek jest: czytelny układ treści, szczegółowe opracowanie poszczególnych zagadnień jak i również kształcenie umiejętności z zakresu historii. Wszystkie te umiejętności przydadzą się na egzaminie maturalnym. W poszczególnych książkach z serii: ,,Zrozumieć przeszłość” znajdują się szczegółowe mapy, zdjęcia, ryciny, infografiki jak i również są tam podane teksty źródłowe. Podręczniki szkolne pomogą uczniom uzupełnić elementarną wiedzę z historii w sposób systematyczny i niezwykle sumienny.

Podręczniki szkolne dla uczniów klas licealnych oraz technikum

zrozumieć przeszłość

Uczniowie z pomocą książek mogą poznać biografie ważnych postaci historycznych. Do dyspozycji uczniów z klas licealnych oraz technikum znajdują się przydatne ćwiczenia, z pomocą których w szybszym czasie będą oni mogli nabyć wiedzę. Seria składa się z różnych książek, wśród których można wymienić między innymi: dzieje nowożytne, okres starożytności oraz średniowiecza jak i również lata 1815-1939. Dzięki edukacyjnym treściom z wyżej wymienionych pozycji można zdobyć wiedzę z historii powszechnej na poziomie podstawowym bądź rozszerzonym. Książki te:

  • rozwijają zainteresowanie historią Polski,
  • zawierają przydatne ćwiczenia, które uzupełniają wiedzę,
  • pomagają w przygotowaniu do egzaminu maturalnego,
  • wprowadzają w świat dawnych czasów.