Pucio – które książeczki kupić?

Seria książeczek o Puciu zyskała szeroką gamę zwolenników wśród rodziców maluchów. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego: ładne, przykuwające uwagę ilustracje i ciekawe, ale zrozumiałe dla dzieci teksty sprawiają, że czytanie tych książek jest przyjemne nie tylko dla maluchów, ale również dla ich rodziców.

Ciekawe opowieści o rówieśniku

Książki Pucio opowiadają o kilkuosobowej rodzinie, a głównym bohaterem całej serii jest właśnie tytułowy Pucio. Dziecko może obserwować, jak chłopczyk coraz lepiej opanowuje różne zwroty. Podczas gdy w pierwszej książce z serii, trudno jest zauważyć jakiekolwiek jego wypowiedzi, a teksty opierają się głównie na opisach wydarzeń ukazanych na obrazkach (m.in. za pomocą onomatopei) – w dalszych częściach Pucio staje się powoli częścią dialogów.

To sprawia, że dziecko może stopniowo rozwijać swoje umiejętności w zakresie mówienia, szlifując tę zdolność razem z Puciem.

Różne sytuacje z życia codziennego

Na kartkach książek o Puciu ukazane są rozmaite zdarzenia. Możemy tam zobaczyć między innymi:

– wyprawę do przedszkola,
– wyjazd do dziadków,
– wakacyjny wyjazd z ciocią,
– urodzinowe przyjęcie Pucia.

Te i wiele innych wydarzeń sprawiają, że dziecko zyskuje doskonałą możliwość poprawiania swojej wymowy, a także poznawania nowych, coraz bardziej skomplikowanych słów.

Którą książkę wybrać?

Książki o małym chłopcu to seria składająca się z wielu części. Początkowo, powstawały jedynie duże książki w formacie A4, jednak po jakimś czasie w sprzedaży ukazały się również egzemplarze zdecydowanie bardziej kieszonkowe.

Podczas gdy każda książka o Puciu jest godna uwagi, nie wszystkie będą dobrym wyborem – zwłaszcza dla rodziców nieco starszych, około 2- lub 3-letnich maluchów. Tym dzieciom część o Puciu, który uczy się mówić – może wydawać się zbyt prosta. Ta książka skupia się bowiem głównie na onomatopejach i prostych, krótkich zdaniach.

Dalsze części są jednak zdecydowanie bardziej złożone i przygotowane specjalnie dla kilkulatków. Pucio umie opowiadać to książka stworzona z myślą o dzieciach, które już wkrótce zostaną starczym rodzeństwem, natomiast pozostałe – są idealnym wyborem dla każdego lubiącego czytać kilkulatka.