Jak wygląda zabawa w piasku kinetycznym?

Jedną z ukochanych przez małe dzieci form zabawy są częste wizyty w piaskownicy. Obecność na placu zabaw sprzyja poznawaniu nowych kolegów i koleżanek. Korzystanie ze świeżego powietrza jest zresztą wartością nie do przecenienia. W okresie jesienno – zimowym, gdy za oknem plucha, wielu malców cierpi z tego powodu, że nie może się swobodnie bawić na dworze. Jest to zresztą zrozumiałe, bo kąpiele w piaskownicy to świetna zabawa przypominająca zabawę na plaży. Co zrobić, aby dzieci nie tylko latem mogły korzystać z tej przyjemności? Zakupić piasek kinetyczny. Zanim jednak się to zrobi, warto przyswoić kilka cennych informacji na temat produktu.

Piasek kinetyczny dla dzieci od tantis.pl

Czym jest proszek kinetyczny i jak się go używa?

Piasek kinetyczny to drobne ziarenka prawdziwego, oczyszczonego piasku połączone polimerem. Różni się on nieco w dotyku od tradycyjnego piasku, gdyż stanowi coś na pograniczu piasku i plasteliny. Proszek kinetyczny jest zawsze lekko mokry, co przypomina piasek wykopany głęboko pod powierzchnią. Każde dziecko wie zresztą doskonale, że piasek musi być wilgotny, aby mógł posłużyć jako surowiec na babeczki, zamki i inne budowle. Dlatego też konsystencja proszku kinetycznego idealnie się do tego nadaje. Piasek w odmianie kinetycznej jest używany zasadniczo wyłącznie w domu, więc należy chronić podłogi, oraz dywany. Najlepiej zakupić specjalną kuwetę do piasku domowego lub piaskownicę przenośną w kształcie muszelki. Akcesoria te po skończonej zabawie można trzymać w piwnicy lub w garażu. Co istotne proszek kinetyczny nie wysycha, nawet jeśli jest pozostawiony bez opakowania.

Brudzi czy nie brudzi?

Dla wielu rodziców i opiekunów najważniejsze jest to, czy będą mieli w domu porządek czy też dużo sprzątania. Wiadomo, że radość dzieci jest bezcenna, ale jeśli ktoś dysponuje małym metrażem to musi dbać również o ład oraz o to, by nie zagracać przestrzeni. Proszek kinetyczny może być używany w dowolnym pomieszczeniu, ale zawsze pod nadzorem osoby dorosłej. Łatwo go posprzątać, jeśli wysypie się trochę na podłogę, ale znacznie trudniej, gdy dostanie się w szczeliny przypodłogowe, przestrzenie między ścianą a podłogą, itp. Dlatego też najlepiej piaskownicę lub kuwetę wstawić do pomieszczenia gdzie nie ma dywanów i wykładzin, oraz zbyt dużo zakamarków. Trzeba chronić także piasek przed domowymi zwierzętami, które mogą zechcieć przenosić go w inne miejsca lub skorzystać z takiej nietypowej toalety.

Rodzaje piasku kinetycznego

Proszek kinetyczny występuje w bardzo wielu kolorach, co sprawia dzieciom większą radość, gdyż mogą budować piękniejsze i bardziej profesjonalne konstrukcje. W standardowej piaskownicy wszystko jest nudne, gdyż ma jednolity kolor. W tym przypadku natomiast można zbudować zamek a wokół niego stworzyć niebieską fosę czy zielony las. Tak naprawdę nie ma ograniczeń, liczy się tylko wyobraźnia twórcza dziecka. Piasek w odmianie kinetycznej występuje w podstawowej formie lub też neonowej. Neonowy piasek mieni się naprawdę wyrazistymi barwami, które najmłodsi zdecydowanie preferują gdyż do dzieci bardziej przemawiają mocne odcienie typu fuksja, granat czy butelkowa zieleń. Można także zakupić błyszczący piasek z brokatem.